Spln ako pomôcka pri hľadaní pokoja. Využite výhody Splnu a Mesiaca


EZO-TV má pre Vás nápad ako využiť energiu Splnu vo Váš prospech. Viac už nečakajte a načerpajte nové sily.

S prichádzajúcim Splnom, sme si pre Vás v EZO-TV pripravili článok o manifestácií energií tejto fázy Mesiaca a ako ju využiť vo svoj prospech.

Čo robí Spln Splnom? Prečo sa mu už dávno hovorí, že je to čas bláznov? 

Idea, že Spln dokáže vyvolať v človeku rôzne emócie, nie je zakorenený len v našich mysliach. Pre niekoho je Spln obdobím, keď strácajú zábrany, ľahko sa nechajú vyprovokať v bizarné správanie v ktorom sa ani nespoznávajú, alebo dokonca je to obdobím, ktoré môže mať vplyv na fyzické zdravie. Niektoré štúdie dokonca poukázali na vplyv Splnu týkajúc sa psychických a zdravotných ťažkostí. Anglické slovo „lunatic“, u nás v preklade „šialenec“, pochádza zo spojenia „lunárne cykly“. V pradávnych časoch ľudia verili, že tieto cykly, alebo inak povedané fázy Mesiaca, majú veľký vplyv na psychiku človeka, najmä Spln.

Vďaka rôznym technológiám, bolo v dnešnej dobe možné odsledovať vplyv Splnu na človeka o to dôraznejšie. Táto fáza Mesiaca hraje dôležitú rolu pri zmenách v spánkovom cykle. Je ťažšie sa dostať do štádia hlbokého spánku, pričom fáza snívania REM, alebo inak známe ako paradoxný spánok, sa predlžuje. Ženy a muži reagujú na tieto Mesačné podnety inak – zatiaľ čo ženy spia menej, mužom sa spánok predlžuje. Spln taktiež ovplyvňuje kardiovaskulárne zdravie človeka, a to konkrétne tlak.

Ako cvičiť počas splnu?

Spln so sebou prináša aj pozitívne energie a preto by ste túto fázu nemali zanedbať. Sú rôzne spôsoby ako na to, no my sme si pre Vás zhrnuli zopár najzaužívanejších rád, ako zo Splnu vyťažiť čo to najlepšie.

Ak cvičíte, je toto ideálnym časom na menšiu zmenu prostredia. Skúste namiesto cvičenia doma ísť do prírody, a nasiaknite silou Splnu. Sústreďte sa na seba a precvičujte si svoju ohybnosť. Pri rannom cvičení, ak praktizujete pozdravy Slnku, si taktiež premiestnite svoju cvičiacu podložku von. Vnímajte krásy krajiny, ktoré Vás obklopujú, a nechajte prírodu Vás viesť. Nasiaknite Mesačným svitom a stanovte si ciele do budúcna. Ak máte doma kryštály, je najvyšší čas ich očistiť a nabiť novými energiami. Kryštály totižto nasakujú energie samotného človeka, ktorý ich vlastní, a taktiež energie svojho okolia. Prepláchnite ich vodou a nechajte ich uschnúť na čerstvom vzduchu, prípadne pri okne. Dôležité je aby na nich dopadalo svetlo Mesiaca, ktorý im dá nové sily. 

Uvoľnite sa. Vzdajte sa všetkého, čo Vás ťažilo či už je to človek, alebo materiálna vec, ktorá Váš už nerobí šťastnými. Mali ste stresové obdobie? Zanechajte ho v minulosti a relaxujte. Urobte si čas len pre seba. Dajte si teplý kúpeľ, dobré jedlo, pozrite si dobrý film alebo choďte na prechádzku. Buďte kreatívni. Tvorte, experimentujte a nebojte sa vyskúšať nové veci.

Využite toto obdobie splnu vo Váš prospech a nezabúdajte, že sme tu stále s Vami. Ak máte nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať na EZO-TV.