Jarné topánky – prehľad populárnych štýlov

Aj keď nový rok práve začal, stojí za to začať s dokončovaním jarného šatníka a hľadaním atraktívnych cenových ponúk v obchodoch a vo výpredajoch. Dnes sa pozrieme na dámske jarné topánky a zistíme, ktoré z nich sa v tejto sezóne oplatí mať, aby ste sa cítili pohodlne a vyzerali módne.

Jarné členkové čižmy – to musíte mať

Ak premýšľame o perfektných topánkach na jar, sú to tie, ktoré okamžite prichádzajú na myseľ. Dámske členkové čižmy sú veľmi všestrannou obuvou, ktorú môžeme nosiť takmer po celý rok, samozrejme ak zvolíme správny strih podľa svojich preferencií a počasia. Na začiatku jari, keď môžu byť teploty za oknom stále blízke nule, stojí za to zvoliť si kožené členkové čižmy s hrubšou podrážkou a zvrškom priliehajúcim k nohe, dosahujúcim nad líniu členkov. Takéto topánky budú pasovať do každej, každodennej štylizácii, a najmä k úzkym nohaviciam alebo legínsami a silnejším pančuchám.

Do teplejšieho počasia si môžeme zvoliť semišové členkové čižmy s voľným alebo prelamovaným zvrškom, ktoré budú zaujímavým štylistickým akcentom nášho jarného outfitu. Či už tie na plochej podrážke alebo na podpätku, budú vyzerať dokonale s kratšími šatmi, alebo sukňou a koženou bundou ramones.

Pre elegantné, jarné štylizácie môžeme zvoliť členkové čižmy na vysokom podpätku alebo stĺpiku so zvrškom siahajúcim pod členok. Takéto topánky dokonale zobrazujú tvarované nohy, vďaka čomu sú štíhlejšie, takže bude skvelým riešením nosiť ich k pančuchám alebo priliehavým nohaviciam ⅞.

Poltopánky

Ďalším štýlom obuvi, ktorý pri doplnení jarného šatníka stojí za zváženie, sú dámske poltopánky. Budú dobre fungovať v teplejších dňoch, ako aj pri formálnejších štylizáciách, napríklad v kancelárii alebo na obchodnom stretnutí. Kožené poltopánky vyzerajú skvele s nohavicami, môžeme ich nosiť aj k sukniam a šatám lichobežníkového strihu, ale s ceruzkovou sukňou nebudú vyzerať dobre. Na druhej strane poltopánky z materiálu so športovým strihom sa dajú nosiť k mestským, ležérnym štylizáciám, teda k rifliam, nohaviciam z látky alebo z teplákovej tkaniny voľnejšieho strihu.

Baleríny

Mnoho dám ich považuje za najpohodlnejšie topánky na svete. A je na tom veľa pravdy. Baleríny sú typickou jarnou obuvou, ktorú môžeme úspešne nosiť aj v lete a dokonca skoro na jar. Vyrábajú sa v mnohých rôznych štýloch, od neformálnych, vyrobených z textílie, prelamované alebo s otvorenými prstami alebo odhalenými pätami, cez športové modely s pohodlnou, pružnou podrážkou až po elegantné kožené. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberieme, jedno je isté – v týchto topánkach môžeme stráviť celý deň a naše nohy nebudú unavené!

Baleríny majú vždy rovnú podrážku a preto poskytujú plné pohodlie aj počas mnohých hodín strávených na nohách. Skvele doplnia štylizáciu založenú na nohaviciach takmer akéhokoľvek strihu, vrátane typických jarných culottes, ako aj k sukniam a šatám všetkých dĺžok. Môžeme ich nosiť k teplákom, ale aj k elegantným malým čiernym šatám. Vzhľadom na to, že sú baleríny také univerzálne, je nemožné, aby ste vo svojom jarnom šatníku nemali aspoň jeden pár týchto topánok.

Sneakersy a tenisky

Dámy, ktoré uprednostňujú športovejší štýl, si určite túto jar nezabudnú kúpiť nové sneakersy alebo tenisky. Táto obuv sa hodí do každého mestského štýlu, ale môžeme nimi doplniť aj náš elegantný ležérny outfit, ktorý sa skladá z jednoduchých nohavíc, džínsov a saka alebo lichobežníkovej sukne a košele s golierom. Takýto vzhľad nám poskytne elegantný, ale zároveň celkom neformálny vzhľad. Môžeme si obuť aj klasické tenisky alebo sneakersy k šortkám a šatom športového strihu.

Na jar je ťažké rozhodnúť sa len pre jeden pár topánok, najmä ak je pre nás okrem pohodlia dôležitá aj móda a súčasné trendy. Vďaka vyššie opísaným modelom v našom šatníku môžeme úspešne vytvárať pohodlné a zaujímavé štylizácie, ktorými môžeme vyjadriť seba a svoj jedinečný štýl.