Vyberáte nábytok do domácnosti? Vyskúšajte drevené skrine!

Príjemnú domácu atmosféru s naturálnym prostredím dokážete vytvoriť najmä vtedy, pokiaľ do interiéru začleníte aspoň kúsok prírodného materiálu. Drevené skrine ako súčasť miestnosti ponúkajú niekoľko výhod, či už estetických, alebo praktických. Poďme sa lepšie pozrieť na konkrétne vlastnosti, ktorými drevené skrine disponujú.

Aký prírodný materiál je najlepší pre drevené skrine?

Drevené skrine sú vhodnou voľbou pre každého, kto hľadá nábytok s dlhou životnosťou. Robustne pôsobiaca stavba má svoju prirodzenú stabilitu a spoľahlivosť. Na aký materiál sa však pri výbere zamerať?

Jednou z často vyhľadávaných možností sú práve drevené skrine z borovice. Borovicové drevo je odolné, má jednoduchú údržbu a so svojim univerzálnym vzhľadom zapadne medzi už existujúci nábytok v miestnosti. Keďže borovica je jedným z ideálnych kandidátov na povrchovú úpravu lakom, viete tak natrafiť na zaujímavé farebné verzie produktov. Borovicové drevené skrine sú však veľmi pôsobivé aj v prirodzenom stave, bez farebnej úpravy.

Ďalším spôsobom, ako si zaobstarať kvalitné drevené skrine, je vybrať sa cestou dubového materiálu. Informácie o známej drevine siahajú aj do mytológie starovekého grécka, kedy bol dub údajne obľúbenou rastlinou samotného boha Dia. Ťažká váha dubového dreva zabezpečuje dreveným skriniam pevnosť a štýlový vzhľad. Vyššia hustota zaručí odolnosť voči napadnutiu hmyzom, či hubami.

Drevené skrine a jednoduchá údržba

Drevené skrine majú síce dlhú životnosť, no určite im nezaškodí menšia údržba v podobe čistenia prachu, ktorému sa spravidla nevyhne žiadny kúsok nábytku. Jednoduchým spôsobom ich ošetríte mäkkou handričkou po celom povrchu. Môžete použiť aj príslušný čistiaci prípravok, ale skontrolujte jeho zloženie a na aký druh nábytku je určený, aby nedošlo k znehodnoteniu dreva.

Ako dokážu drevené skrine navodiť hrejivú atmosféru domova? Možno to bude aj tým, že prírodné predmety do istej miery pôsobia na ľudí relaxačným a uvoľňujúcim spôsobom. Či už ide o drevo svetlejšie, alebo so sýtym odtieňom hnedej, vo výsledku vie dodať miestnosti určitú dôstojnosť a šarm.

Drevo navyše nemá negatívny dopad na životné prostredie, ako je to napríklad u plastov. Máte v pláne zaobstarať si drevené skrine aj do svojho príbytku? Pred samotným výberom si nezabudnite vyhradiť priestor v domácnosti a zvoliť vhodné miery novej skrine, aby ste prípadne nemali problém s komplikovaným umiestnením kvôli neprimeranej veľkosti.