detský kočík

Prečo sú športové kočíky populárne?

Športové kočíky sú obľúbené pre všetky mamičky najmä vďaka ich praktickému používaniu a priestorovosti. Vďaka tomu, že športové kočíky nezaberajú príliš veľa miesta sú naozaj praktické na prepravu bábätka a pri skladaní. Športové kočíky tiež môžete kúpiť napríklad ako dvoj-kombináciu, ktorá zahŕňa retro kočík.

Doplnky pre športové kočíky

Ak chcete využívať športové kočíky pre bábätká naplno, tak ich môžete jednoducho doplniť o fusak, prebaľovaciu tašku pre deti, kde budete mať potrebnú výbavu alebo slnečník, ktorý môžete použiť počas slnečných dní. Fusaky sú dôležité najmä v zimných mesiacoch, ktoré by rozhodne nemali bábätkám chýbať. Nezabudnite na detskú výbavu, ktorá by nemala kočíku chýbať, pretože vás to môže pri používaní značne obmedzovať. 

Kombinácie

Keďže športové kočíky nie sú úplne vhodné pre všetky deti, ani pre novorodencov na každodenné používanie, tak ch veľkou výhodou je pri používaní skladnosť. Vďaka ich veľkosti sa budete môcť jednoducho dostať do výťahu, cez dvere alebo ich budete môcť zložiť do auta. Navyše športové kočíky môžete tiež kúpiť ako v dvoj-kombinácií alebo prípadne troj-kombinácií. Môžete tiež kúpiť napríklad retro kočík v kombinácií so športovou časťou a autosedačkou, ktoré tiež majú úložný priestor na detskú výbavu. Retro kočík patrí tiež k ľahkým kočíkom. 

Konštrukcia športového kočíka

Hlavným dôvodov pre kúpu a obľubu športových kočíkov pre dieťa je fakt, že sú naozaj ľahké a pevné. Práve s tými sa mamičkám ľahko manipuluje, pretože ich dokážu samé prenášať alebo poskladať. Avšak manipuláciu s kočíkom by ste si mali vyskúšať už hneď pri kúpe kočíka. Pre manipuláciu s kočíkom je dôležité aj odpruženie, prítomnosť tlmičov podvozku, čo dokáže spríjemniť bábätku pobyt v kočíku. Tlmiče vám tiež uľahčia tlačenie kočíka po nerovnom teréne alebo cestách. 

Kolesá športového kočíka 

Každý kočík by mal mať rovnako ako autá kvalitné kolesá, ktoré budú vhodné pre bezpečné používanie. Výber kolies závisí predovšetkým od miesta, v ktorom sa pohybujete. Do mesta na rovnú cestu sú vhodné plastové kolesa, do náročnejšieho terénu sú používané nafukovacie kolesá.