Zahradny-altanok-TEXAS-6

Práca aj relax v záhrade

Záhradný altánok, či už domčeky na náradie je záležitosťou, ktorá môže byť pre vás veľkým prínosom pokiaľ máte záhradu a tiež množstvo záhradného náradia. Keď už viete čo chcete mať vo svojom domčeku na náradie, mali by ste zhodnotiť všetky možnosti výberu pre vytvorenie úložných priestorov v domčeku. Pokiaľ chcete mať v domčeku poriadok, tak by ste si mali svoje veci riadiť do kategórií a uskladňovať.

Ako si môžete vytriediť náradie v záhradnom altánku?

Veľké množstvo rôzneho druhu náradia si vyžaduje mať prehľad, ktorý vám umožní vyznať sa vo vašom organizovaní domčeku na náradie. Či už ide o náradie s dlhými rúčkami, ostré náradie, malé predmety alebo napríklad rukavice. Pre správnu organizáciu vašich vecí vám najviac pomôžu police, regály alebo závesné systémy. Niektoré druhy náradia môžete tiež zachytiť prostredníctvom dierkovanej steny.

Čo je nutné robiť s nedostatkom priestoru?

Máte už hotový domček na náradie, ale nejako ste to netrafili s jeho rozmermi? Na takéto situácie je nutné myslieť dopredu. Pred plánovaním a stavbou záhradného altánku by ste si mali dopredu premyslieť čo budete využívať pravidelne. Pokiaľ zanedbáte určenie správnych rozmerov, budete to mať potom skutočne náročné s výberom náradia, ktoré tam môžete umiestniť. S nedostatkom miesta vám môžu tiež pomôcť nejaké regály alebo uzatvárateľné nádoby, avšak väčšie náradie do nich umiestníte asi ťažko.

Akými spôsobmi je možné ušetriť priestor?

Priestor vo vašom domčeku na náradie môžete ušetriť hneď niekoľkými spôsobmi. Niektoré kusy záhradného náradia môžete pokojne zavesiť na stenu, čím tak získate viac priestoru na väčšie kusy, ktoré si vyžadujú mať svoje vyhradené miesto. Zavesiť môžete tiež pokojne lopatu, hrable, menšie náradie alebo metlu. Avšak ani pri tomto nezabúdajte na ponechanie dostatku miesta, aby ste potom nemali nejaký problém dostať ich dole či opäť povesiť. V záhradnom domčeku môžete tiež efektívne využiť priestor nad oknami, kde by ste mohli namontovať police.