Typy pre výber strechy záhradného domčeka

Typy pre výber strechy záhradného domčeka

Pre každú stavbu je dôležitá strecha, ktorá musí mať pevný základ a dobrú konštrukciu. To isté platí pre realizáciu záhradných stavieb, ktoré síce často slúžia ako exteriérová a letná zábava pre rodinu.

Základ pre strechu domčeka na náradie

Pre stabilitu a dlhú životnosť si celý domcek na naradie vyžaduje presné a naozaj dobré základy. Nosný základ, ktorý bude vodorovný môže zaistiť, že všetky jednotlivé steny domčeka k sebe budú sedieť a domcek na naradie bude tým pádom stabilný. Dobrým základom môže byť betón, dlažba alebo samonosný rošt.

Možnosti výberu vhodnej strechy

Strecha pre domčeky na náradie nemusí byť len typicky vodorovná, na výber máte hneď z niekoľkých typov striech.  Plochá strecha má len mierny sklon, čo možno oceníte pri zariadení svojho domčeka. Pultová strecha je naklonená do jednej strany, spodný okraj tejto strechy je tvorený odkvapom a hornou časťou strechy. Polo-krížová strecha zase zbieha uprostred domu, oddeľuje sa po jednotlivých stranách od hlavnej strechy. Strecha, ktorá má veľmi malý sklon sa nazýva pagodová strecha. Je to výrazná strecha, ktorej súčasťou je niekoľkoposchodová strecha. Novým a moderným riešením strechy pre domčeky na náradie je oblúková strecha, v priereze má menej ako pol kruhu. Oblúková strecha vyčnieva nad bočnými stenami domčeka.

Konštrukcie strechy

Často používané sú systémy prvkovej výstavby, ktoré sa skladajú predovšetkým z vodorovných a zvislých prvkov, ktoré môžete rýchlo a jednoducho spojiť dokopy a zaskrutkovať pomocou skrutkovacieho systému. Pomocou nástrčného systému sa profilové dosky na seba nasadia a zaskrutkujú. Vďaka takémuto spôsobu sa môžete ľahko postarať o pevnú konštrukciu pre domcek na naradie. Využiť pritom môžete tiež fošňové spoje, ktoré spájajú dokopy fošne za pomoci skrutiek. Moderná technológia umožňuje rýchlu a jednoduchú montáž.

Ochrana dreva

Bežnou metódou pre ochranu dreva je striedanie lásky. Táto metóda je účinná na ochranu dreva pred nepriaznivými vplyvmi počasia a vonkajšieho okolia. Domček na  náradie tak ostane zachovaný a dobre chránený po celý čas.