Zháňate inšpiráciu do domu? Vyskúšajte japonské steny.

Dizajnový kúsok, ktorý je navyše praktický. To všetko ponúkajú japonské steny, ktoré k nám zavítali z ďalekého východu. V čom spočívajú výhody japonských stien a prečo by ste pre ne vo svojom dome mali nájsť miesto aj vy?

Poznáte japonskú stenu?

Kedysi boli japonské steny vyrobené z dreva a vyplnené látkou alebo ryžovým papierom. Dnes nájdete viacero variant a medzi nimi tiež stenu visiacu, ktorá nedisponuje pevným spodným okrajom.

Japonské steny slúžia prevažne k rozdeleniu priestoru. Vďaka širokej škále rôznych látok sa stali takisto dizajnovým doplnkom, ktorý obľubujú mnohé domácnosti. Na trhu nájdete japonské steny s rozličnými farbami a vzormi, ktoré sa odlišujú tiež materiálom samotnej látky. Vo všeobecnosti platí, že hrubšie látky prepustia menej svetla a naopak.

Kde postaviť japonskú stenu?

Japonské steny je možné využiť ako tienidlá na okná, môžete nimi ale tiež rozdeliť miestnosť či zakryť nevkusný nábytok. Často ich nájdete nielen v príbytkoch, no aj v rôznych kaviarniach, kanceláriách či nemocniciach. Ich využitie je teda skutočne variabilné.

Prečo je japonská stena skvelou voľbou?

Japonské steny oplývajú mnohými benefitmi, vďaka čomu sa stávajú čoraz populárnejšími. O aké benefity ide?

Široká škála dizajnov

Pri japonských stenách sa obmedzovať skutočne nemusíte. K dispozícii máte veľký výber rôznych látok, ktoré zapadnú do akéhokoľvek interiéru.

Do interiéru vnesú originálnosť

Klasické priečky sú nielen pracné, ale tiež nevýnimočné. A hoci ide o praktické riešenie, nestane sa z nich dominanta miestnosti. Naopak, japonské steny dokážu zmeniť dušu celej domácnosti, vniesť do nej nevtieravú eleganciu, modernosť a ešte čosi naviac.

Japonské steny sú praktické

Miestnosť môžete pomocou japonskej steny rozdeliť na dve časti. Nemusíte sa ale obávať toho, že ju nebudete môcť vyvetrať, pretože jedna z výhod japonských stien spočíva práve v ich praktickosti.

Sú nehlučné 

Inštalácia japonských stien vám nezaberie veľa času. Navyše, ich prevádzka je nehlučná. Ak sa rozhodnete japonskú stenu odstrániť alebo premiestniť inam, môžete tak urobiť bez obmedzení.

Tak čo na to hovoríte? Zaobstaráte si japonské steny aj vy?