Efektívne zateplenie podlahy a stropu

Izolácia pôsobí ako bariéra pre tok tepla a prináša viaceré výhody. Môžete vďaka nej výrazne znížiť účty za kúrenie a chladenie, v niektorých prípadoch až o viac ako 40%. Vďaka menšiemu využívaniu energie na vykurovanie alebo chladenie šetrí neobnoviteľné zdroje a znižuje emisie skleníkových plynov. Vo väčšine prípadov tiež eliminuje kondenzáciu na stenách a stropoch. A v neposlednom rade má väčšina tepelnoizolačných materiálov akustické izolačné vlastnosti.

Zateplenie stropu

Všimli ste si na vašom strope veľké stopy po vode, aj keď ste nedávno opravili strechu a dažďová voda sa tam nemala ako dostať? Alebo máte v zime neustále k dispozícii vykurovacie zariadenia, no nedarí sa vám udržiavať stabilnú vnútornú teplotu vo vašom dome? Jedným z možných dôvodov tohto problému by mohla byť nedostatočná izolácia stropu. Je všeobecne známe, že horúci vzduch, ako ľahší, stúpa hore, takže ak neexistujú prekážky, ktoré by bránili jeho úniku, očakávajte extrémne vysoké účty za elektrinu. Riešením tohto problému je zateplenie stropu pomocou vhodných izolačných systémov od ROCKWOOL.

Zateplenie podlahy

Izolácia podláh môže mať rôzne formy. V prípade domov bez suterénov a budov s nevykurovanými pivnicami môže znížiť náklady na vykurovanie.Typ podlahovej izolácie, ktorý je pre daný dom vhodný, závisí od jeho konštrukcie a potrieb v oblasti klimatizácie. Väčšina domov však môže profitovať z dodatočnej izolácie pod podlahami hlavného obytného priestoru. Neodporúčame však púšťať sa do zateplenia podlahy na vlastnú päsť, pretože sú potrebné špeciálne zručnosti dodávateľa, ktorý vie, ako sa vysporiadať s vlhkosťou, vetraním či vzduchovým tesnením.