Aké rukavice na motorku sú pre vás tie správne?

Motocyklové rukavice sú veľmi dôležitým prvkom vybavenia, pretože každý motorkár potrebuje mať v rukách dostatočne pevne a konfortne uchopené rukoväte motorky. Moto rukavice sa v súčasnosti predávajú v rôznych vyhotoveniach, farbách a sú vyrobené z rôzneho material. Dôležité je, aby vami vybrané rukavice boli pohodlné a prievzdušné. Prievzdušnosť zabezpečujú sieťové prvky rukavice, ktoré sú neodmysliteľnou časťou všetkých rukavíc vhodných do slnečných letných dní. V nasledujúcom článku sa budeme venovať tomu, ako a podľa čoho si vybrať rukavice na motorku. Pretože kvalitné rukavice sú pre motorkára rovnako dôležité, ako kvalitné gola sady.

1. Letné rukavice sú zvyčajne veľmi tenké kožené rukavice bez podšívky. Pri nákupe je najlepšie venovať pozornosť rukaviciam vyrobeným z kože, pretože sú najbezpečnejšie. Existujú dva typy letných rukavíc. Prstové a bezprstové. Voľba bezprstových rukavíc je pohodlnejšia, no prináša so sebou isté nevýhody a to v prípade pádu z motorky, alebo v prípade nechceného nie príliš reprezentatívneho opálenia.

2. Jarné a jesenné rukavice – Sú navrhnuté tak, aby udržali ruky v teple v chladnom počasí. Úlohou týchto motocyklových rukavíc je chrániť vás pred dažďom. Sami dobre viete, že počasie na jar a jeseň je premenlivé a preto je veľmi dôležité udržiavať ruky stále v teple a suchu. Nevýhodou je nedostatok sieťových prvkov rukavice, čím dochádza k prehrievaniu ruky a následnému poteniu. Ďalšou negatívnou stránkou, ktorá je v podstate len o zvyku je hrúbka rukavice. S hrubšími rukavicami sa predsalen spojka stláča inak, ako s tenkými.

Na čo sa zamerať pri výbere motocyklovej rukavice?

Tak, ako si vyberáte gola sady na opravu motorky podľa účelu využitia, tak by ste si mali vyberať aj rukavice. Každý motorkár chce byť zladený a pôsobiť na cestách sebavedomo, no najdôležitejšie je, aby sa cítil pohodlne. Správne rukavice sú rukavice, ktoré vám padnú ako uliate a vôbec vás netlačia a neobmedzujú, pretože rukami vykonávate veľmi podstatné úkony z hľadiska manipulovania s motocyklom alebo z hľadiska bezpečnosti. Počas jazdy na motorke musíte neustále používať ruky, takže rukavice s nesprávnou veľkosťou môžu spôsobiť obmedzenie v riadení, čo môže v konečnom dôsledku spôsobiť veľké nepríjemnosti.