11 rád pre šťastný život

 

  1. Majte sa radi. Ste svojou najbližšou osobou. Kto vás má milovať, keď nie vy? Máte svoje klady a zápory. To je jasné. Buďte na seba dobrí.
  2. Snažte sa nájsť si prácu, čo vás bude baviť. Minimálne, aby vás úplne neštvala a ideálne, aby bola vaša práca, niečím čo milujete, čo vás baví a napĺňa a zároveň prináša úžitok ďalším ľuďom… Je úplne jedno, či to bude niečo cnostné typu projektov „Lekári bez hraníc“ alebo to, že ste od mala chceli firmu na nivelačný systém na dlažbu alebo túžite po tom vyrábať pravé slovenské postele. Samozrejme,  niekedy je človek v situácií, že musí pracovať proste preto, aby mal nejaké peniaze. Berte to však ako dočasný stav a vždy sa snažte nájsť prácu v obore, ktorý by vás bavil…
  3. Nezabúdajte na svoje koníčky. Milujete varenie? Varte! Zbožňujete keď sa dostanete hlboko do nejakého príbehu z knižky? Čítajte! Máte radi hudbu? Nezabúdajte na ňu. Skrátka užívajte si život najviac ako vám to pôjde.
  4. Myslite na ostatných viac ako na seba. Buďte na nich milý a láskavý, všímajte si ich potreby. Berte však ohľad aj na seba a na svoje hranice. Vždy ale hovorte, čo si myslíte. Neklamte len preto, aby sa na vás nikto nehneval…
  5. Kedy ste boli naposledy v prírode. Príroda je čarovná v každom ročnom období. Sme generáciou miest a počítačov… Zmeňme to!
  6. Nezabudnite sa stále učiť a skúšať nové veci. Vždy ste chceli vedieť španielky? Hurá do toho!
  7. Zmena je kamarát, nebojte sa toho. Nielen, že je to dobré pre mozog ale aj pre našu radosť zo života
  8. Cestovanie samotné ma veľmi blahodarný vplyv na radostnejšie prežívanie nášho sveta
  9. Potešte sa pravidelne nejakou maličkosťou. Máte radi nejakého speváka? Pozrite sa kde má najbližší koncert a vyrazte naň s kamarátkou!