Ako si vybrať interiérového dizajnéra

Vybrať si správneho interiérového dizajnéra, môže byť niečo ako randenie – ak hľadáte správneho partnera tiež musíte vynaložiť nejakú prácu a hlavne klásť správne otázky. Verím, že ideálny pracovný vzťah medzi dizajnérom interiérov a klientom je založený na dôvere. Ak môže klient dôverovať tomu, kde má dizajnér so svojou tvorivou víziou namierené, je to pre všetkých ideálna situácia a vytvára pevný základ pre tie najzaujímavejšie projekty. Aby ste boli s výsledkom realizácie interiérov skutočne spokojný, musíte nájsť niekoho, kto je v súlade s vašimi potrebami a osobnosťou. Je dôležité, aby ste si skutočne porozumeli.

Profesionálny dizajnér by sa mal pri stretnutí s novým klientom vždy snažiť zaistiť, aby boli s klientom v súlade, čo sa týka interiérového zámeru, v dôležitých veciach, ale aj v detailoch. Preto sú dlhé rozhovory o vašom životnom štýle alebo o tom, či preferujete športový kočík alebo klasický možno na prvý pohľad nezvyčajné, ale skutočne kľúčové.

Nie je ale ľahké sa v tom na prvý krát vyznať. Prinášame vám niekoľko pravidiel, ktoré treba dodržať pri hľadaní vášho interiérového dizajnéra:

Klaďte správne otázky

Najdôležitejšie je položenie správnych otázok k tomu, aby ste zistili, kto je pre vás najvhodnejší.

Spolupracujte

Verím, že klient by sa mal zapojiť do rozhodovacieho procesu tak, aby sa v konečnom výsledku odrážal. Ak však klient uprednostňuje viac to, že s tým nechce mať veľa práce, je nevyhnutné, aby od začiatku komunikoval, do akej miery chce byť zapojený.

Magické trojka

Moje všeobecné pravidlo je stretnúť troch dizajnérov. Zistíte, že dvaja z ľudí, ktorých stretnete, majú iné predstavy ako vy a jeden sa vám bude veľmi pozdávať.

Pripravte sa

Je dôležité na stretnutie sa pripraviť a priniesť inšpiráciu. Môže to byť napríklad obľúbený portál Pinterest na ktorom budú vaše obľúbené dizajnové odkazy, aby dizajnér získal predstavu o vašom vkuse. Samozrejme pôdorys existujúceho priestoru ako východiskový bod.

Čím viac estetických informácií môžete zdieľať, tým lepšie, pretože to pomôže vytvoriť otvorenú komunikáciu.  Na svoje prvé stretnutie teda prineste akékoľvek plány, výkresy alebo príklady štýlov.