Rozkladacia pohovka, nábytok v zastúpení 3 v jednom

by on 3. decembra 2016

Nie je rozkladacia pohovka, ako rozkladacia pohovka. Každý z nás má doma gauč, alebo pohovku, ktorá mu má zastúpiť nábytok na trávenie voľných chvíľ, relax, či len jednoduché posedenie pre priateľov u vás doma.

Ale aká je tá správna pohovka? Čo všetko môže pohovka ponúkať a napriek tomu byť stále jednoduchou súčasťou vášho bývania?

Ideálny spôsob opisu špecifikácie pohoviek je prostredníctvom ich funkcií. Aké teda funkcie môže zastupovať obyčajná pohovka? Pohovka je nie len sedačka, ale má oveľa viac možností využitia a to hlavne v menších bytoch, kde môže suplovať nie len gauč, ale aj odkladací priestor a alternatívu na spánok.

rozkladacia-pohovka

–       Rozkladacia pohovka ako úložný priestor

Je množstvo možností, ako nájsť aj v malom byte úložný priestor. Často sú to vstavané skrine, alebo regále, ktoré ale aj tak v konečnom dôsledku zaberajú relatívne dosť veľa miesta. Nájsť takýto priestor v rozkladacom gauči je benefit, ktorý sa hlavne v malých obytných priestoroch určite výrazne cení.

Najčastejšie narazíte na rozkladací gauč, ktorý ponúka relaxačnú časť, teda priestor na sedenie a po rozložení spaciu časť. Okrem toho už nemá žiadnu inú funkciu. Ak však zainvestujete o pár desiatok eur navyše, tak získate okrem toho aj úložný priestor. Kvalitné rozkladacie pohovky už okrem rozloženej a zloženej podoby poskytujú aj úložný priestor, ktorý je zvyčajne umiestnený pod sedacou časťou.

Rozkladacia časť teda musí byť dostatočne prispôsobená tomu, aby sa zmestila pod sedaciu časť a neovplyvnila tak výrazne priestor na odkladanie vecí.

–       Rozkladacia pohovka ako priestor na spánokvelka-rozkladacia-pohovka

Ak poznáte staré pohovky u rodičov, tak viete, že pri pohovke si určite spomienky nespájame s kvalitným a dobrým spánkom. Aj keď sa hovorí „všade dobre, doma najlepšie“. Na pohovke toto príslovie až tak moc neplatí.

Existovali dva typy pohoviek, buď ste si zo spodnej časti vysunuli akoby druhú posteľ, alebo ste si gaučík vystreli spôsobom, že ste znížili výšku gauču o tretinu a matrac ste tak rozložili na zem.

Tieto dve možnosti sú už minulosťou, rozhodne takéto pohovky ešte niekde nájdete, ale aktuálne technológie umožňujú modulárne riešenia až do takej úrovne, že vás spánok je porovnateľný ako na kvalitnej manželskej posteli.

V čom to celé je? Pohovky sú aktuálne vyrábané pomocou špeciálnych pevných kovaní, takže výsuvné možnosti dostávajú pohovku aj po rozložení do požadovanej výšky a šírky, akú na spánok potrebujete. Nemusíte tak obetovať ani tuhosť matraca, ani to, že spíte na zemi.

Rovnako tak kvalitné kovania zabezpečujú, že rozkladacia pohovka umožňuje aj dostatočný úložný priestor, ktorý sa vždy nachádza pod sedacou časťou, prípadne pod opierkami.

V takomto prípade môže pohovka nahradiť aj klasickú posteľ a to aj bez toho, aby ste museli stratiť svoj požadovaný komfort spánku.

–       Rozkladacia pohovka, ako priestor pre návštevu

Okrem toho, že pohovky, ktoré sa nachádzajú na trhu sú kvalitne prevedené a okrem spánkovej časti ponúkajú aj úložný priestor a kvalitný priestor na spánok a oddych, majú aj ďalšiu funkciu. Poskytujú kvalitný priestor na relax s priateľmi. Pri niektorých typoch pohoviek je možné vysunúť určitú časť a z klasickej pohovky urobiť dočasný gauč v tvare L, či dokonca U.

Stačí jednotlivé moduly pohovky rozložiť do tvaru, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám. Samozrejme nie ej rozkladacia pohovka, ako rozkladacia pohovka. A takýto štandard je aj o niečo drahší, no určite oveľa funkčnejší.