Počítačové kurzy pre každého

by on 28. marca 2016

Žijeme v dobe, kedy si bez počítačov len veľmi ťažko dokážeme predstaviť život. Počítače ovplyvňujú náš každodenný život a dá sa povedať, že ovplyvňujú takmer všetko. Pokiaľ človek vie ovládať minimálne základné funkcie a programy, tak nemá žiadny problém nájsť si zamestnanie, prispôsobiť sa dobe a zaradiť sa do spoločnosti. To však môže byť problém najmä pre staršiu generáciu. Kým dnešní žiaci a študenti sú vyučovaní k práci s počítačom na hodinách informatiky, tak starší ľudia, ktorí sa chcú prispôsobiť dnešnej dobe, nemajú poriadne odkiaľ tieto základné informácie zohnať. Práve na to sú tu počítačové kurzy, vďaka ktorým sa môže aj pre vás stať počítať veľkým pomocníkom.

vzdelania-pc-kurzyRozoznávame počítačové kurzy pre začiatočníkov a pokročilých. Ani tí úplní začiatočníci v práci s počítačom sa nemusia ničoho obávať. Jednotliví lektori začiatočníkom postupne ukážu úkony súvisiace s prácou na počítači, oboznámia ich zo základnými pojmami počítačovej terminológie, naučia ich pracovať s operačným systémom Windows, taktiež ich naučia vytvárať jednoduché dokumenty, tabuľky a predstavená im je aj práca s internetom.

Pre pokročilých sú tu počítačové kurzy, ktoré človeka naučia pracovať s kancelárskym balíkom MS Office. Vo väčšine firiem je tento balík samozrejmosťou a preto je veľmi veľkou výhodou, ak ho človek ovláda. Na tomto počítačovom kurze sa oboznámite s prostredím Word, Excel a taktiež s programom  PowerPoint, v ktorom sa zákazníci naučia tvoriť jednoduché, ale za to pútavé prezentácie. Pre veľmi pokročilých sú k dispozícii taktiež počítačové kurzy, ktoré sa zameriavajú najmú na tvorbu webových stránok.

Počítačové kurzy delíme na individuálne a skupinové. Najväčšou výhodou individuálnych počítačových kurzov je absolútne prispôsobenie sa zákazníkovým požiadavkám od časového rozvrhu, cez obsah, formu až po individuálny prístup a napredovanie podľa jeho schopností. Naopak, skupinové počítačové kurzy sú vhodné najmä pre firmy, ktoré potrebujú zaškoliť väčší počet zamestnancov. Takéto skupinové počítačové kurzy sa môžu odohrávať priamo vo firme, ale často krát aj v nejakom hoteli, mimo firmy, spolu s občerstvením alebo obedom.

pocitacove-kurzy

Počítačových kurzov je naozaj veľa a každý jeden z nich je špecifický. Podľa toho sa odvíja aj cena samotného kurzu. Niektoré kurzy sú vhodné pre úplných začiatočníkov, niektoré sú pre pokročilých, ale existujú napríklad aj počítačové kurzy pre podnikateľov.