Drevené postele. Produkt, ktorý má každý spotrebiteľ

by on 25. februára 2016

Viaceré štúdie dokázali, že človek strávi spánkom až jednu tretinu svojho života, preto určite nie je jedno, kde a v akej posteli ju strávite. Správna posteľ vám nepokazí zdravie ani príjemný pocit zo spánku a vďaka tomu sa môžeme každé ráno zobúdzať s radosťou z nového dňa.

Ak hľadáte posteľ, ktorá je kvalitná, pohodlná, pevná a niečo aj vydrží, tak by ste mali určite siahnuť práve po drevených posteliach alebo inak povedané po posteliach z masívneho dreva. Masívne drevo je prírodný materiál, z ktorého sa nevyrábajú len postele, ale aj ostatné druhy nábytku, na ktorý toto drevo prenáša svoje vlastnosti. Postele z masívneho dreva rozlišujeme podľa druhu stromu, z ktorého sa postele vyrábajú. Vybrať si môžete na základe viacerých kritérií. Niektorí hľadajú kvalitný materiál, niektorí dlhú životnosť a iných poteší priaznivá cena.

V nasledujúcich riadkoch vám predstavujeme niekoľko druhov dreva, z ktorých má každý svoje výhody, ale aj nevýhody. Stačí si už len vybrať.

Smrek

Smrek je drevina, s ktorou sa v našich zemepisných šírkach môžeme stretnúť najčastejšie. Medzi jeho najväčšie výhody patria určite veľmi nízka hmotnosť oproti ostatným druhom dreva, ale aj zaujímavá textúra a relatívne nízka cena. Drevené postele zo smreku sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú kvalitný nábytok za priaznivú cenu. Drevených postelí zo smreku a taktiež iný nábytok do spálne je na trhu naozaj dosť a tak je možné vyberať z bohatej ponuky rôznych odtieňov farieb alebo tvarov postele.

Dub

Ďalšia drevina, z ktorej sa vyrábajú jednotlivé postele je dub. Táto drevina sa môže pýšiť najmä svojou výraznou textúrou, ale taktiež húževnatosťou a tuhosťou. Okrem toho sa dub radí medzi najkvalitnejšie a najhodnotnejšie dreviny, z ktorých sa drevené postele vyrábajú. Dub predstavuje najvyššiu kvalitatívnu, estetickú ale aj funkčnú triedu drevených postelí a je určený práve pre tých, ktorí hľadajú kvalitu a nezáleží im až tak na cene danej postele.

Buk

Podobne ako dub, tak aj drevina buk sa môže pýšiť mnohými kladnými vlastnosťami. Je to kvalitná drevina, ktorá je tvrdá, pevná a charakterizuje ju jemná textúra. Ak túžite po kvalite a nádhernom dreve, tak drevenú posteľ si vyberajte určite z buku.

Kvalita daných drevených postelí je závislá najmä od materiálu a preto treba vyberať starostlivo a brať ohľad aj na životnosť postele. Posteľ, na rozdiel od ostatného nábytku v spálni je namáhaná každý deň a preto je samozrejmé, že rýchlejšie dôjde k opotrebovaniu nábytku. Preto sa netreba báť investovať do kvalitných drevených postelí.